Командний Кубок Європи чвертьфінал : Україна-Італія

Author: Administrator Published: 2020-01-17 16:22:48

На старт командного Кубка Європи вийшли команди з 13 країн. На першому етапі визначені наступні пари :
Україна – Італія 
Нідерланди – Румунія;
Іспанія – Польща;
РФ – Франція;
Швеція – Уельс.
Змагання проходять за олімпійською, або нокаут-системою: команда, що програла – вибуває, переможець йде далі.
Ще три команди – Німеччина, Норвегія і Словенія - розіграють ще одну путівку у груповому турнірі.
Таким чином, після першого кола визначаться 6 команд, які потім будуть розбиті на 2 групи по 3 команди.
Далі, переможці групових турнірів зіграють матч за чемпіонство, дві других команди– за третє місце. Учасники команд-призерів нагороджуються медалями і сертифікатами ICCF.
Застосовується трьохблоковий контроль часу, який передбачає, що змагання закінчаться за 302 дні, а саме, не пізніше 29 листопада 2020 року. Це означає, що зараз на годиннику гравця 50 днів, ще 51 день у банку і плюс по одному дню добавляється за кожний роблений хід включно до 50 ходу. Тобто загальний баланс часу кожного 50+51+50=151 день. Відпусток і перерв немає. Час фіксується по хвилинам, після 50-го ходу дні не добавляються і може так статися, що до 0.00 годин 29 листопада 2020 року у когось з гравців «злетить прапорець», тобто буде прострочка. Ясно, що прострочка може трапитись і раніше, бо більше, ніж своїх 151 день, гравець думати не зможе. Спосіб гри «на прапоці», який застосовують деякі заочники – це прямий шлях до поразки. Тому, потрібно правильно розрахувати свої сили по всій дистанції партії.
Тепер про наш матч EU Team Cup Quaterfinal Italy – Ukraine. Як бачимо, у команди Італії суттєва рейтингова перевага на 19-ти дошках, окрім першої, де грає наш лідер GM Олександр Бубир з Кривого Рогу. Боротьба буде нелегкою, італійці не стали експерементувати зі складом і виставили досвідчених гравців. Капітан нашої команди Андрій Єременко також підібрав перевірених заочників і вважає, що ми не програємо і прогнозує у матчі нічію.
Цікаво пригадати, як гралися у минулому товариські матчі Україна-Італія. Ясно, що товариські і офіційні матчі різні речі, але все ж…
Перший матч був проведений за листуванням на 25 дошках у 1991-96 роках і завершився перемогою наших суперників 20:30. Тоді на першій дошці за нашу команду грав Володимир Братцев. У другому матчі (сервер, 2016-2018 роки) ми впевнено реваншувалися 63:37, перша дошка SIM Георгій Гончаренко.
21 квітня 2016 року на сайті wwww.asigc.it Асоціація заочних шахів Італії розмістила інформацію, що Україна ще раніше вигравала у Італії два матчі: перший в 1970-73 роках з рахунком 151:89, другий у 1984 році – 140:60.
Зважаючи на такі фантастичні цифри я засумнівався у достовірності цих даних і зробив запит національному делегату від Італії Gianni Mastroeni. На жаль, у ФЗШУ архіви не збереглися, а організатори заочної гри тих часів Павло Грізо, Павло Дармограй, Юрій Чусов, вже покинули білий світ і спитати ні у кого. Я попросив Giannі надати результати по дошкам цих матчів і він пообіцяв це зробити, але інформацію так і не зміг надати. Сумніви залишаються і потрібно шукати далі.
Нова сторінка стосунків між заочниками України і Італії відкрита, вперед до перемоги!